Haber

Ebrar’ın takım arkadaşına veda edin! İstanbul’da hayatını kaybeden genç voleybolcu Ituma’nın cenazesinden yürek burkan kareler

CEV Şampiyonlar Ligi yarı final maçında Eczacıbaşı Dynavit’e Burhan Felek Voleybol Salonu’nda 3-0 mağlup olan Igor Gorgonzola’nın oyuncusu Julia Ituma, 13 Nisan’da kaldıkları otelin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Ituma’ya İstanbul’da otopsi yapıldıktan sonra cenazesi 15 Nisan’da İtalya’nın Milano kentine getirildi.

BEYAZ GÜLLERLE BİTMİŞTİR

Ituma için Milano, İtalya’daki San Filippo Neri Kilisesi’nde tören Spor Bakan Andrea Abodi, Igor Gorgonzola Novara’nın takım arkadaşları, ailesi ve hayranları katıldı. Julia Ituma’nın tabutu beyaz güllerle süslenirken, üzerine maç forması yerleştirildi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Cenazede hayranlarının gözyaşlarını tutamadığı görülürken, ekip arkadaşları Julia’nın ölümüne hala inanamadıklarını belirtti. Ituma’nın cenazesi kiliseden alkışlarla uğurlandı.

GELECEĞİN YILDIZI OLARAK GÖSTERİLDİ

8 Ekim 2004 tarihinde Milano’da Nijeryalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen 1.92 metre boyundaki Julia Ituma, İtalya’nın gelecek vaat eden voleybolcularından biri olarak gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu