Haber

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’dan sonra Gaziantep’in yaralarını saracak

Kahramanmaraş’ta depremden en çok zarar gören yerlerden biri olan Hatay’da ilk günden bu yana arama kurtarma, su temini, aşevi, çadırkent, sağlık hizmetleri gibi birçok konuda takviye yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de iyileşecek Gaziantep’in yaraları. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı izleme toplantısında meclise bilgi veren Lider Muhittin Böcek, “Gaziantep’teki depremzedelerimizin yaralarını sarmak için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı takip toplantısı Önder Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi. 35 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısında Lider Muhittin Böcek, depremle ilgili çalışmalar hakkında meclise bilgi verdi.

YARALARIMIZI GERİ ALACAĞIZ

Bugün itibariyle 133 bin 429 kayıtlı depremzedenin Antalya’ya geldiğini söyleyen Önder Muhittin Böcek, otellerde 67 bin 604, pansiyon ve yurtlarda ise 14 bin 99 kişinin kaldığını söyledi. Önder Böcek, 39 bin 876 kişinin kendi imkânlarıyla kente geldiğini belirterek, “Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde inşallah yaralarımızı saracağız.”

GAZİANTEP’TE GEREKLİ ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlı Büyükşehir Belediyelerinin depremden zarar gören illere yardımda bulunacağını belirten Lider Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gaziantepli depremzedelerin yaralarını sarmak için de görevlendirildiğini bildirdi. Lider Böcek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Gaziantep’in görevi bize verildi. Daha önce Hatay’da devam eden çalışmalarımızdan bahsetmiştim. İnşallah Gaziantep’te de gerekli çalışmaları yapacağız. Gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Biz de Gaziantep’te olacağız ve sizlerle birlikte siyaset dışı bir çalışma yapacağız.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-defne.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu