Haber

Çin, Covid-19 Enfeksiyonlarına En Eğilimli Nüfus Üzerine Anketler Yürütüyor

PEKİN, 15 Aralık (Xinhua) — Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan (NHC) bir yetkili Perşembe günü yaptığı açıklamada, ülkede yaşlılar ve altta yatan sağlık sorunları olanlar da dahil olmak üzere Covid-19 enfeksiyonlarına en duyarlı olanları belirlemek için bir anket yürütüldüğünü söyledi. . .

Komisyonun Temel Sağlık Hizmetleri Departmanı Başkanı Nie Chunlei, Pekin’de düzenlediği basın toplantısında, koroner kalp hastalığı, inme ve hipertansiyon gibi hastalıkları bulunan 65 yaş ve üstü kişilerin sağlık durumu hakkında tüm yerel yönetimlerin net bilgiye sahip olması gerektiğini söyledi.

Yetkiliye göre, anketin ardından yaşlılar temel hastalıkları, yaş grupları ve Kovid-19 aşı durumlarına göre sınıflandırılabilecek.

Nie, “Bu hareket, altta yatan hastalıkları olan yaşlı insanlara sınıflandırılmış hizmetler sunmayı, böylece sınırlı tıbbi kaynakları en çok ihtiyaç duyanlara yönlendirmeyi ve tıbbi hizmetlerin verimliliğini ve kalitesini artırmayı amaçlıyor” dedi.

Yetkili, yerel yönetimlerin ülke genelinde anketleri büyük bir gayretle yürüttüğünü, bunların arasında yer alan Şanghay’da ise 65 yaş ve üstü kişiler için anketin tamamlandığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu